W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie
z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.
Usługi kurierskie TuWysylam.pl

Przesyłki paletowe

Serwis tuwysylam.pl oferuje klientom tani i szybkie przesyłki w atrakcyjnych cenach. Wystarczy udać się do jednego z naszych punktów lub zamówić kuriera, my zajmiemy się resztą. Przetransportujemy Twoją przesyłkę do dolnego wybranego miejsca, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granice. Doświadczeni kurierzy, z którymi współpracujemy, dopilnują, aby czas realizacji zamówienia, był możliwie najkrótszy. W przypadku wysyłki na terenie kraju staramy się, żeby czas dostawy nie przekroczył 24 godzin. Jeśli idzie o przesyłki międzynarodowe okres dostawy może być odpowiednio dłuższy.

W ramach przesyłek kurierskich obsługujemy korespondencje, przyjmujemy także zlecania na przewóz paczek i pudełek o niemal dowolnych gabarytach, również w niestandardowych rozmiarach. Oprócz tego w naszej ofercie znajdą Państwo usługę przesyłek paletowych. Przewidujemy możliwość wysyłki palety euro oraz palety niestandardowej na terenie Polski, oraz wysyłkę palety euro za granicę. Sposób składania zamówień na tego rodzaju przesyłki jest dokładnie tak samo prosty, jak wysyłka zwykłej paczki kurierem. 

Nalezy pamiętać o kilku zasadach obowiazujących w tego typu usłudze:

 

  • paleta standardowa musi mieć wymiar palety euro czyli 120 cm na 80 cm,
  • maksymalna wysokość towaru wraz z paletą to zależnie od firmy 190 cm lub 195 cm
  • paleta musi być w stanie technicznym pozwalającym na bezpieczny transport,
  • przedmiot wysyłany nie może wystawać poza obrys palety,
  • przedmiot wysyłany na palecie musi być solidnie przytwierdzony pasami ściągającymi, folią stretch, taśmą PP lub w inny sposób,
  • wysokość i waga palety do wyceny musi być podawana łącznie z paletą.
  • W przypadku gdy paleta ma większy rozmiar niż 120x80 lub towar wystaje poza obrys palety, przewoźnik nalicza opłatę jak za dwie przesyłki lub jak za paletę niestandard!

Nasza oferta w zakresie przesyłek na paletach to doskonała opcja dla przedsiębiorców, którzy zajmują się dostarczaniem towarów. Jest to nie tylko świetny sposób, żeby przetransportować dużą liczbę produktów za jednym razem, ale również niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Gwarantujemy najkorzystniejsze warunki na runku pod względem terminowości dostaw oraz wysokości kosztów. 

 

SILNIKI, SKRZYNIE BIEGÓW, PRZEKŁADNIE - ZASADY OGÓLNE

W ramach przesyłem kurierskich Geis oraz DHL możliwa jest wysyłka silników samochodowych i skrzyń biegów.
 
Zabrania się wysyłki silników samochodowych i skrzyń biegów firmami DPD oraz Fedex!
 

Sposób zapakowania silnika lub skrzyni czy przekładni na palecie nie może budzić najmniejszych wątpliwości u kuriera odbierającego przesyłkę, co do sposobu jego zabezpieczenia przed możliwością wylania się płynów, czy zsunięcia z palety.

Bezpieczne opakowanie takiej palety to co najmniej:

  • przymocowanie przedmiotu pasami/linkami/sznurami do palety,
  • obłożenie przedmiotu z każdej strony (włącznie ze spodem) grubymi kartonami,
  • owinięcie wszystkiego bardzo dokładnie kilkoma warstwami folii stretch, najlepiej czarnej.
 
 
Zlecenia paletowe odbierane są w następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia. Transport trwa od 24 do 48 godzin w zależności od miejscowości.
 
 
!!!UWAGA!!!
 
Zamawiając usługę paletową w firmach DPD i Fedex musisz liczyć się z tym, że te firmy nie mają obowiazku wysyłać tzw. samochodu z windą! Należy wtedy zapewnić załadunek jak i rozładunek palety we własnym zakresie. 

zamow kuriera


wysyłka palet euro

Rys. Wymiary plaety EURO. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paleta_(logistyka)

 

 

CIEKAWOSTKI


Znormalizowany kształt palet stosowanych na terenie całej Unii Europejskiej pozwala na ich sprawną obsługę przy wykorzystaniu praktycznie wszystkich modeli wózków widłowych. Palety oznaczone symbolem EUR standardowo ważą ok. 25kg, mają udźwig ok. 1tony i wymiary 1200x800x144mm. Można je podnosić od strony węższej lub szerszej, nie ma w tym względzie szczególnych ograniczeń.

Na rynku znaleźć można także palety pośrednie, imitujące palety EURO. Co prawda mają one takie same wymiary, ale jakość ich wykonania sprawia, że stosuje się je zwykle jako produkt jednorazowy. Ich cechą wyróżniającą jest niższa waga, rzadko przekraczająca 20kg.

Znormalizowane palety typu EURO mogą być produkowane i naprawiane przez wszystkie firmy posiadające licencję EPAL, a także przez firmy kolejowe działające na terenie UE, tzw. kolejne narodowe, które posiadają odrębną licencję na ich produkcję. Odnowioną paletę można rozpoznać po specjalnym gwoździu naprawczym oznaczonym symbolem EPAL. Część naprawianych palet posiada inne oznaczenia licencyjne, zgodne z licencją przyznaną konkretnej kolei narodowej. Wszystkie pozostałe palety, które zostały naprawione przez firmy nie posiadające odpowiedniej licencji nie są już uznawane za palety EURO. W Polsce produkcją i naprawą palet zajmowała się firma PKP Cargo. Firma posiadała licencję na produkcję tego typu palet ważną do 1 maja 2004 roku, czyli do dnia wejścia Polski do UE.

Wysyłka palet z oznaczeniami EUP – takie oznaczenie magazynowe posiadają wszystkie palety EURO – palet EPAL – posiadają odpowiednie oznaczenie na jednym ze środkowych wsporników – a także palet MAV – oznaczenie charakterystyczne dla jednej z popularnych licencji – jest w pełni legalna. Takie palety zwykle klasyfikuje się gatunkowo. Nowe, niezniszczone i czyste przypisuje się do pierwszej kategorii, natomiast uszkodzone i zabrudzone do kategorii drugiej (jako drugi gatunek). Ma to wpływ na ich cenę.

Firmy, dla których wysyłka palet z towarem jest podstawą działalności, szukają nowych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Dlatego na rynku zamiast palet drewnianych coraz częściej stosuje się palety wykonane z plastiku. Po pierwsze są one trwalsze, a po drugie, również nadają się do recyklingu. Ich dużą zaletą jest stała waga, z czym mogły być problemy w przypadku wielokrotnie naprawianych palet drewnianych oraz wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne, na wilgoć i światło słoneczne. Średnia żywotność palet wykonanych z takich materiałów jak PP czy HDPE wynosi 10-15 i zależy od intensywności ich eksploatacji. Na rynku znaleźć możemy palety plastikowe dedykowane dla eksportu, przemysłu spożywczego (z atestem) do regałów wysokiego składowania i inne.

 
 
 

zamow kuriera

Szybki
kontakt