Serwis tuwysylam.pl oferuje klientom tanie i szybkie przesyłki paletowe w atrakcyjnych cenach.
Przewidujemy możliwość wysyłki palety euro oraz palety niestandardowej na dowolną odległość. Doświadczeni kurierzy, z którymi współpracujemy, dopilnują, aby czas realizacji zamówienia, był możliwie najkrótszy.
Sposób składania zamówień na tego rodzaju przesyłki jest dokładnie tak samo prosty jak wysyłka zwykłej paczki. Po prostu udaj się do jednego z naszych punktów lub zamów kuriera, a my zajmiemy się resztą.
Zlecenia na przesyłki paletowe przyjmowane są w następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia. Transport trwa od 24 do 48 godzin w zależności od miejscowości.
Przesyłki paletowe stanowią idealna opcję dla przedsiębiorców, którzy zajmują się dostarczaniem towarów. Jest to nie tylko świetny sposób, żeby przetransportować dużą liczbę produktów za jednym razem, ale również niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Gwarantujemy najkorzystniejsze warunki na rynku pod względem terminowości dostaw oraz wysokości kosztów.
Przesyłki na palecie wymagają od nadawców przestrzegania kilku istotnych zasad:
W ramach przesyłek kurierskich Geis oraz DHL możliwa jest wysyłka silników samochodowych i skrzyń biegów. Natomiast przesyłki kurierskie firm DPD oraz Fedex nie obejmują tego typu przedmiotów. Ponadto, zamawiając usługę paletową w firmach DPD i Fedex, musisz liczyć się z tym, że te firmy nie mają obowiązku wysyłać tzw. samochodu z windą. Należy więc wówczas zapewnić zarówno załadunek, jak i rozładunek palety we własnym zakresie.
Sposób zapakowania silnika lub skrzyni czy przekładni na palecie nie może budzić najmniejszych wątpliwości u kuriera odbierającego przesyłkę co do sposobu zabezpieczenia przed wylaniem się płynów, czy zsunięciem z palety.
Bezpieczne opakowanie takiej palety to co najmniej:
Rys. Wymiary plaety EURO. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paleta_(logistyka)
Znormalizowany kształt palet stosowanych na terenie całej Unii Europejskiej pozwala na ich sprawną obsługę przy wykorzystaniu praktycznie wszystkich modeli wózków widłowych. Palety oznaczone symbolem EUR standardowo ważą ok. 25 kg, mają udźwig ok. 1 tony i wymiary 1200 x 800 x 144 mm. Można je podnosić od strony węższej lub szerszej – nie ma w tym względzie szczególnych ograniczeń.
Na rynku znaleźć można także palety pośrednie, imitujące palety euro. Co prawda mają one takie same wymiary, ale jakość ich wykonania sprawia, że wykorzystuje się je zwykle jako produkt jednorazowy. Wyróżnia je niższa masa, rzadko przekraczająca 20 kg.
Znormalizowane palety typu euro mogą być produkowane i naprawiane przez wszystkie firmy posiadające licencję EPAL, a także przez firmy kolejowe działające na terenie UE, tzw. kolejne narodowe, które mają odrębną licencję na ich produkcję. Odnowioną paletę można rozpoznać po specjalnym gwoździu naprawczym, oznaczonym symbolem EPAL. Część naprawianych palet posiada inne oznaczenia licencyjne, zgodne z licencją przyznaną konkretnej kolei narodowej. Wszystkie pozostałe palety, które zostały naprawione przez firmy nieposiadające odpowiedniej licencji, nie są już uznawane za palety euro. W Polsce produkcją i naprawą palet zajmowała się firma PKP Cargo. Firma miała licencję na produkcję tego typu palet ważną do 1 maja 2004 roku, czyli do dnia wejścia Polski do UE.
Wysyłka palet z oznaczeniami EUP (takie oznaczenie magazynowe posiadają wszystkie palety euro), palet EPAL (posiadających odpowiednie oznaczenie na jednym ze środkowych wsporników), a także palet MAV (jest to oznaczenie charakterystyczne dla jednej z popularnych licencji) jest w pełni legalna. Takie palety zwykle klasyfikuje się gatunkowo. Nowe, niezniszczone i czyste przypisuje się do pierwszej kategorii, natomiast uszkodzone i zabrudzone – do kategorii drugiej (jako drugi gatunek). Ma to wpływ na ich cenę.
Firmy, dla których przesyłki na palecie stanowią podstawę działalności, szukają nowych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Dlatego na rynku zamiast palet drewnianych coraz częściej stosuje się palety wykonane z plastiku. Po pierwsze są one trwalsze, a po drugie, również nadają się do recyklingu. Ich dużą zaletą jest stała masa, z czym mogły by mieć problem wielokrotnie naprawiane palety drewniane, oraz wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć i światło słoneczne. Średnia żywotność palet wykonanych z takich materiałów, jak PP czy HDPE wynosi 10-15 lat i zależy od intensywności ich eksploatacji. Na rynku znaleźć można palety plastikowe dedykowane dla eksportu, przemysłu spożywczego (z atestem), do regałów wysokiego składowania i inne.